logo-softwarestudio-2020-600

System awizacyjny VSS.net

System awizacyjny VSS.net

SoftwareStudio 2023

Grzegorz Ciebień
BDM
Bartłomiej Rott
Product Owner

System VSS.net

Pełna kontrola awizacji dzięki platformie VSS.net. Poniżej najważniejsze obsługiwane obszary dla Twojego biznesu.

Awizacja dostaw

W momencie wzmożonej ilości operacji związanej z dostawami i odbiorami z magazynów program Studio VSS.net pomoże w optymalizacji dystrybucji produktów i materiałów w obrębie magazynu.

Okna czasowe

Okna czasowe w systemie awizacyjnym pozwalają na tworzenie i kierowanie harmonogramem rozładunków i załadunków w magazynach. Automatyczne obliczanie czasu załadunku/rozładunku przez system w oparciu o rodzaj transportu, ilość palet czy rodzaj asortymentu automatycznie rezerwuje odpowiedni czas potrzebny na obsługę samochodu.

Harmonogramowanie pracy magazynów

Za pomocą programu można kontrolować i zarządzać harmonogramem pracy magazynów. Magazynierzy mają dostęp do utworzonych awizacji z możliwością edycji danych, ich akceptacji czy zmiany godziny załadunku/rozładunku.

Powiadomienia SMS oraz e-mail

Komunikacja za pomocą SMS z kontrahentami, przewoźnikami i kierowcami. Z poziomu platformy logistycznej można wysyłać ręcznie lub automatyczne powiadomienia SMS na telefon komórkowy. Powiadomienia mogą być wysyłane bezpośrednio do kierowców, ale także do firm transportowych jak i kontrahentów.

System LPR

System LPR (License Plate Recognition) to technologia, która umożliwia automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych pojazdów. System LPR opiera się na wykorzystaniu kamer i oprogramowania do analizy obrazu. Kamery rejestrują obraz tablicy rejestracyjnej pojazdu, a następnie oprogramowanie przetwarza ten obraz w celu wyodrębnienia numeru rejestracyjnego
Poprzez implementację systemu LPR w Studio VSS.net, dokonujemy automatycznych zapisów pojazdów wjeżdżających czy opuszczających teren zakładu.

Aplikacja mobilna

Umożliwia klientom i pracownikom firmy dostęp do systemu awizacji transportu z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie.
Dzięki aplikacji mobilnej proces awizacji transportu może być przyspieszony. Klienci mogą szybko i łatwo wprowadzać i aktualizować informacje o przesyłkach, a firmy transportowe mogą szybko otrzymywać i przetwarzać te informacje.
Aplikacja jest dostępna zarówno na platformy Android, jak i iOS.

Multilanguage

Nasze oprogramowanie posiada wbudowany moduł multilanguage, który pozwala dodawać tłumaczenia na wiele języków obcych.
Studio VSS.net przetłumaczony jest m.in na język angielski, niemiecki, hiszpański czy ukraiński.

Oprogramowanie firmy SoftwareStudio

Studio VSS.net

umożliwia rejestrację awizacji, wizyty, kontroluje ich czas i przebieg oraz koordynuje dostęp do zdefiniowanych zasobów (doków, bram i wag).

Funkcjonalności systemu

Kalendarze

Zgłoszenia awizacji można przeglądać w programie za pomocą tabel oraz w układzie kalendarza (Scheduler). Zdarzenia w kalendarzu możemy dodawać, edytować, zmienić ich położenie metodą przeciągnij i upuść. Kalendarz prezentuje dane w układzie dziennym, tygodniowym, miesięcznym lub na linii czasu. Używanie kalendarza przez planistów jest naturalnym i intuicyjnym narzędziem. Za pomocą definiowanych kolorów można oznaczać zdarzenia. Narzędzie administracyjne pozwala definiować kalendarze w sposób dowolny. Dzięki temu można wyróżnić dzieląc wyświetlane zdarzenia według obiektów, czy rodzajów zdarzeń.

Przepustki

W programie możemy w łatwy sposób wygenerować przepustkę dla danych obiektów czy gości na bramie.

Na danym wydruku, możemy umieszczać kody QR, które pozwolą nadzorować ruch na terenie zakładu.

Podpis na tablecie

Przy dokumencie mamy możliwość umieszczania podpisu w formie obrazka. Podpisem możemy potwierdzać dostawy lub dowolny inny dokument. Podpis realizuje magazyn lub ochrona za pomocą tabletu lub w samoobsługowym kiosku.

Samodzielna rejestracja w kiosku

Kiosk to spersonalizowane urządzenie wolnostojące lub naścienne, które może być wykorzystane w oddziale firmy. Dedykowane rozwiązanie systemu Studio VSS.net przygotowane z myślą o takim urządzeniu pozwala na zgłoszenie przyjazdu, potwierdzenia danych, czy przekazanie informacji związanych z dalszą realizacją jak na przykład wskazanie doku załadunku/rozładunku do którego ma kierować się transport.

Komunikacja wewnętrzna i powiadomienia

Użytkownicy platformy mogą wysyłać i otrzymywać powiadomienia. Program przechowuje historię wymiany informacji, pozwala odpowiedzieć nadawcy na komunikat. Komunikaty mogą być wysyłane indywidualnie lub do poszczególnych grup użytkowników.

Rozwiązanie webowe

Platforma Studio VSS.net opracowana jest w technologii webowej i może być obsługiwana przez dowolną popularną przeglądarkę internetową.

Proces tworzenia awizacji

Awizacja

W systemie VSS.net, użytkownik może łatwo utworzyć nową awizację dostawy lub wysyłki.
Dzięki rozbudowanemu formularzowi awizacji, użytkownik może zdefiniować m.in rodzaj transportu, ilość palet, dane kierowcy, kontakt czy numery rejestracyjne pojazdu.
Po utworzeniu awizacji jest ona odpowiednio przetwarzana przez poszczególne role programowe. Awizacja będzie dokumentowana od pojawienia się na bramie, po magazyn i ponownego wyjazdu. W każdym momencie możemy podpiąć dokumenty, zdjęcia dla procesowanej pozycji. Cała awizacja zostaje zapisana w historii.

Elastyczność

Nowoczesne technologie i zgodność z aktualnymi standardami HTML5 pozwalają korzystać z systemu Studio VSS.net na dowolnej platformie: Microsoft Windows, Android oraz Apple Mac OS X czy iOS.

Komunikacja SMS oraz e-mail

SMS

Do przewoźnika lub kierowcy system wysyła powiadomienia o ważnych zmianach w awizacji. Ponadto pracownik ma możliwość ad hoc wysłać z systemu wiadomość.
Wysłane wiadomości są zapisane w archiwum, możemy więc szybko i łatwo sprawdzić historię wysłanych komunikatów.

e-mail

System w określonych zdarzeniach może wysyłać powiadomienia do dostawców lub przewoźników.
Ponadto pracownik może bezpośrednio z platformy awizacyjnej wysłać taką wiadomość.
Wszystkie wiadomości trafiają do archiwum wysłanych powiadomień.

Dodaj załączniki i zdjęcia

Załączniki

Dodawanie załączników do awizacji może być bardzo przydatne, ponieważ pozwala na przesłanie dokumentów lub zdjęć produktu, które mogą pomóc w analizie i rozwiązaniu problemu. Załączniki mogą obejmować m.in. pliki pdf, jpeg, zip, docx
Każda awizacja może posiadać własne załączniki, dzięki czemu będą one łatwo dostępne do wglądu.

Dokumentacja fotograficzna

W programie możemy przechowywać zdjęcia tablic rejestracyjnych aut.
Ponadto do każdej awizacji możemy dodawać dowolną liczbę zdjęć dokumentujących stan dostawy, zapakowania. Stanowić to może podstawę składania reklamacji.
Program posiada wyszukiwarkę bazy ze zdjęciami.

Raporty

Szczegółowe raporty

Na podstawie gromadzonych w bazie informacji program generuje przydatne zestawienia i raporty:
• bieżące załadunki i rozładunki,
• średni czas obsługi środka transportu oraz realizacji załadunku/rozładunku przez magazyn, czas oczekiwania na parkingu, pobytu na terenie zakładu,
• terminowość podstawiania się kierowców,
• alerty związane z brakiem ewidencji przy wjeździe czy wyjeździe,
• zgodność awizacji ze stanem faktycznym, np. w zakresie ilości palet.

Raporty mogą być eksportowane w postaci plików
programu Excel oraz jako pliki PDF

Rola dział transportu

Rola dla działu transportu

Jest to główna rola w programie VSS.net. Wykorzystujemy ją do konfigurowania oraz nadzorowania całego procesu awizacji. 

W tej roli tworzymy kartoteki kontrahentów, przewoźników czy asortymentu. 
Tworzymy także schemat całego procesu awizacji: ustalamy magazyny, obiekty, bramy czy rampy zgodnie z Naszymi potrzebami. 

Dzięki udostępnionym słownikom, możemy w dowolnej chwili edytować okna czasowe awizacji ich statusy oraz rodzaje: transportów, palet, kontenerów i wiele innych.

Dodatkowo, dzięki słownikom możemy w łatwy sposób ustawiać treści powiadomień sms oraz email

W głównej roli znajdziemy również raporty, które pomogą w optymalizacji pracy oraz na skuteczne zarządzanie zasobami. 

Rola dostawca

Rola dla dostawcy

Część użytkowników może mieć dostęp dla roli DOSTAWCA, gdzie po zalogowaniu mają dostęp do opcji przeglądania swoich awizacji, historii oraz mogą zakładać nowe awizację. 

Dodatkowo mają możliwość uzupełniania danych transportowych oraz umieszczania załączników. 

Rola spedytor

Rola spedytor - przewoźnik

Każdy przewoźnik może mieć dostęp do platformy. Po zalogowaniu może przeglądać swoje awizacje.

Przewoźnik może sprawdzić swoją historię oraz statusy procesowanych  aktualnie awizacji. Dodatkowo, poprzez moduł kalendarza może dopisać nową awizację. 

Brama i ochrona

Rola Brama i ochrona

W procesie awizacji ważną rolę ogrywa funkcja ochrony obiektu tzw. brama wjazdowa. Pracownicy ochrony przy bramie rejestrują fakt przybycia transportu do zakładu.

Ponadto w tej roli możemy rejestrować:

 • wjazdy nieawizowane (np. służby techniczne, goście);
 • wystawiać przepustki dla osób wchodzących na teren obiektu;
 • prowadzić księgę gości;
 • obsługiwać szlaban;
 • mierzyć temperaturę;
 • wykonać zdjęcia pojazdów, tablic rejestracyjnych;
 • przyjmować podpis kierowcy;
 • skanować dokumenty awizacji, dostawy;
 
Rola Brama i ochrona może zostać uruchomiona w trybie tablet, gdzie menu zostało dostosowane do wyświetlania na urządzeniach przenośnych typu tablet. Urządzenie te często wykorzystywane są na portierniach i bramach wjazdowych.

Agencja celna

Rola agencji celnej

Możliwość korzystania z roli dla agencji celnej, gdy jej pracownicy znajdują się na terenie obiektu. Dostawa oznaczona jako obsługa przez agencję celną nie może być przyjęta przez magazyn do czasu wyrażenia zgody w systemie na rozładunek.

W roli agencji celnej mamy możliwość podejrzenia powiązanych na wcześniejszych etapach realizacji dokumentów.

Rola magazyn

Rola magazyn, rampy

Ostatnią standardową rolą w systemie awizacyjny jest rola pracowników magazynu.

Na podstawie skanu przepustki lub awizacji (kod QR z wydruku lub telefonu komórkowego) magazynier wie jaką dostawę obsługuje.

System nalicza czas podstawienia auta pod rampę, rozpoczęcie rozładunku, czas zakończenia. Zebrane dane służą do generowania szczegółowych raportów.

Rozwój

Nasze oprogramowanie przyśpieszy rozwój Twojej firmy.

Profesjonalizm​

Wykwalifikowany personel

Wdrożenie

Indywidualny plan wdrożenia oraz tworzenie dedykowanych rozwiązań na potrzeby klient.

Licencjonowanie

BASIC

Licencja Software as a Service. Opłata podstawowa zawiera:
• Hosting przestrzeni dyskowej w chmurze prywatnej SoftwareStudio;
• Licencja oprogramowania www;
• Licencja Windows Server oraz Microsoft SQL Server;
• 3 dniowa kopia danych;
• Software Maintenance NBD.
Koszt licencji jest sumą opłaty podstawowej oraz liczby użytkowników

STANDARD

Licencja Software as a Service. Opłata podstawowa zawiera:

 • Hosting przestrzeni dyskowej w chmurze prywatnej SoftwareStudio;
 • Licencja oprogramowania www + Android;
 • Licencja Windows Server oraz Microsoft SQL Server;
 • 7 dniowa kopia danych;
 • Software Maintenance NBD.

Koszt licencji jest sumą opłaty podstawowej oraz liczby użytkowników

PROCESOR

Licencja Software as a Service. Opłata podstawowa zawiera:

 • Hosting przestrzeni dyskowej w chmurze prywatnej SoftwareStudio;
 • Licencja oprogramowania www + Android;
 • Licencja Windows Server oraz Microsoft SQL Server;
 • 30 dniowa kopia danych;
 • Software Maintenance NBD.

Licencja bez ograniczeń liczby użytkowników.

DEVELOPER

Licencja z prawem do modyfikowania kodu źródłowego na własne potrzeby. Opłata podstawowa zawiera:

 • Możliwość instalacji oprogramowania na własnym serwerze;
 • Dostęp do modułu KONFIGURATOR;
 • Licencja oprogramowania www + Android;
 • Software Maintenance NBD.

Licencja bez ograniczeń liczby użytkowników.

Porównaj wersje

 • BASIC
 • STANDARD
 • PROCESOR
 • DEVELOPER
BASICSTANDARDPROCESORDEVELOPER
$3999
/year
$3999
/year
$3999
/year
$3999
/year
Awizacje VSS
Hosting w chmurze
Opłaty za liczbę użytkowników
Kalendarze
Moduł na tablet i telefon Android, iOS
Moduł www Proxy
Moduł integracji ERP, WMS, TMS
Moduł YMS
Moduł Multilanguage
Obsługa wag
Obsługa kamer LRP
Instalacja na własnym serwerze
Umożliwia personalizację platformy
Konfigurator
Dostęp do kodu źródłowego
Buy NowBuy NowBuy NowBuy Now

Cennik opłaty miesięczne

 • BASIC
 • STANDARD
 • PROCESOR
 • DEVELOPER
BASICSTANDARDPROCESORDEVELOPER
PLN600
/miesiąc
PLN900
/year
$3999
/year
$3999
/year
Awizacje VSS600,00900,002 800,0020 000,00
Opłata za użytkownika50,0070,000,000,00
Moduł YMS 400,00200,000,00
Moduł na tablet i telefon400,00800,000,00
Moduł kiosk samoobsługowy100,00500,000,00
Moduł LPR100,00500,000,00
Moduł Gate Assistant50,00500,000,00
Moduł Proxy600,00600,000,00
Moduł integracji500,00500,000,00
Moduł Multilanguage600,00600,000,00
Moduł Konfigurator5 000,000,00
Buy NowBuy NowBuy Now
Ceny netto - do cen należy doliczyć 23% VAT

Warunki handlowe

1. Poprzednie oferty handlowe przestają być aktualne, a
niniejsza obowiązuje od dnia 1 stycznia 2023.
2. Oferta jest ważna bezterminowo, aż do ukazania się
kolejnej edycji.
3. Ceny zawarte w niniejszej ofercie są cenami netto, nie
zawierają podatku VAT, wyrażone w polskich złotych.
Do podanych cen należy doliczyć podatek w wysokości
23%.
4. Ceny mogą ulec zmianie bez uprzedniego
powiadomienia. Klienci dokonujący zakupu są
informowani o aktualnych cenach, a po przyjęciu
zamówienia do realizacji ceny nie podlegają zmianie
niezależnie od okoliczności.
5. Cennik stanowi informację handlową.
6. Zamówienia przyjmujemy osobiście w biurze, pisemnie
pocztą elektroniczną.
7. SoftwareStudio zastrzega sobie prawo do zaprzestania
sprzedaży niektórych produktów, modułów bez
wcześniejszego powiadomienia.
8. Licencja typu BASIC i STANDARD hosting w chmurze
prywatnej Software Studio, cena zależy od ilości
użytkowników. Program dostępny jest wyłącznie Online
przez Internet. Do kosztów licencji należy doliczyć
koszty hostingu.
9. Oferta cenowa programów dotyczy wyłącznie
produktów, nie zawiera kosztów transportu, instalacji,
wdrożenia, lub szkolenia. Wymienione usługi
wykonujemy na koszt zamawiającego zgodnie z
indywidualnymi ustaleniami.
10. Opłaty licencyjne dotyczą prawa do instalowania i
korzystania z nowych wersji programów, nie obejmują
kosztów wdrożeń i szkoleń.
11. SoftwareStudio zastrzega, że wyłączne prawo do
modyfikacji kodu źródłowego jest przeznaczone dla
klienta, który wykupił licencję DEVELOPER.

logo-softwarestudio-2020-600

SoftwareStudio Sp. z o.o.

ul. Innowatorów 8

62-069 Dąbrowa k. Poznania

Telefon: +48 533 322 626

e-mail: kontakt@softwarestudio.com.pl