logo
Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Sztuka zarządzania dostawami do magazynu ma kluczowe znaczenie. To pierwsze ogniwo w łańcuchu, który zaczyna się od surowców, a kończy na zadowolonym kliencie. Jeśli w tym łańcuchu istnieje ogniwo, które nie jest prawidłowo zarządzane, może to zagrozić całej operacji.

Planowanie dostaw do magazynu i na plac może być trudnym zadaniem, ale korzystanie z systemu zarządzania placem (YMS) może znacznie usprawnić ten proces. Jedną z kluczowych cech systemu YMS jest możliwość podglądu całej aktywności stoczni w czasie rzeczywistym, co może być ogromną pomocą przy planowaniu dostaw. YMS będzie również dysponował kalendarzem rezerwacji, który można wykorzystać do planowania dostaw i zapewnienia przygotowania do nich magazynu i placu.
Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Na rynku istnieje wiele różnych YMS-ów

Planując dostawy, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Rodzaj dostawy (fracht, ponadgabarytowy itp.);
  • Wielkość dostawy;
  • Miejsce docelowe dostawy;
  • Ramy czasowe dostawy

Po rozważeniu wszystkich tych czynników następnym krokiem jest znalezienie YMS, który będzie odpowiadał potrzebom operacji. Na rynku istnieje wiele różnych YMS-ów, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić rozeznanie i znaleźć taki, który będzie działał dobrze dla konkretnej operacji. Po wybraniu YMS następnym krokiem jest skonfigurowanie systemu i rozpoczęcie korzystania z niego do planowania dostaw.

Sztuka zarządzania dostawami do magazynu ma kluczowe znaczenie. To pierwsze ogniwo w łańcuchu, który zaczyna się od surowców, a kończy na zadowolonym kliencie. Jeśli w tym łańcuchu istnieje ogniwo, które nie jest prawidłowo zarządzane, może to zagrozić całej operacji.

Oprogramowanie awizacyjne VSS.net

Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Sprawdź nasz program VSS, czyli program awizacyjny klasy YMS. Oferujemy wersję demonstracyjną online.

Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Sztuka zarządzania dostawami do magazynu ma kluczowe znaczenie. To pierwsze ogniwo w łańcuchu, który zaczyna się od surowców, a kończy na zadowolonym kliencie. Jeśli w tym łańcuchu istnieje ogniwo, które nie jest prawidłowo zarządzane, może to zagrozić całej operacji. Ponieważ potrzebujesz kalendarz rezerwacji nie tylko Excel.

Dlatego coraz więcej firm korzysta z systemów zarządzania placem (YMS) do śledzenia swoich dostaw. YMS to w zasadzie aplikacja, która pomaga firmom zarządzać procesem dostawy, od momentu przybycia dostawy do doku do momentu odjazdu.

Korzystanie z YMS może pomóc firmom poprawić dokładność dostaw, skrócić czas oczekiwania w dokach, a nawet poprawić zarządzanie parkingami. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak YMS może pomóc w każdej z tych rzeczy.

Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Dokładność dostawy

YMS może na wiele sposobów poprawić dokładność dostaw. Po pierwsze, może zapewnić wgląd w czasie rzeczywistym, gdzie w danym momencie znajdują się wszystkie dostawy firmy. Informacje te wykorzystasz do śledzenia, które dostawy opóźniają się, a które nie. Czy wszystko odbywa się zgodnie z harmonogramem.

Po drugie, YMS może pomóc firmom w automatycznym przypisywaniu drzwi doków do przychodzących dostaw. Gwarantuje to, że każda dostawa jest kierowana do właściwych drzwi, co może pomóc w zmniejszeniu liczby błędów i poprawie wydajności.

Wreszcie, YMS może generować dokładne raporty, które można wykorzystać do identyfikacji trendów i problemów. Raporty te mogą pomóc firmom w dostosowaniu ich operacji i dalszej poprawie dokładności dostaw.

Czasy oczekiwania na dokowanie

YMS może również pomóc w skróceniu czasu oczekiwania w doku. Dzieje się tak, ponieważ YMS może zapewnić wgląd w to, które dostawy czekają na rozładunek, a które są gotowe do wysyłki. Informacje te można wykorzystać do lepszego planowania przerw i obiadów dla pracowników doku, a także do dostosowania przepływu ruchu w obszarze doku i poza nim.

Ponadto system YMS może pomóc firmom w automatycznym przypisywaniu drzwi doków do przychodzących dostaw. Gwarantuje to, że każda dostawa jest kierowana do właściwych drzwi, co może pomóc w zmniejszeniu zatorów i dalszej poprawie wydajności.

Zarządzanie parkingami

Wreszcie, YMS może pomóc w usprawnieniu zarządzania parkingami. Dzieje się tak, ponieważ YMS może zapewnić wgląd w to, gdzie w danym momencie znajdują się wszystkie pojazdy firmy. Informacje te można wykorzystać do lepszego zarządzania przepływem ruchu na parkingu i z niego, a także do identyfikowania potencjalnych problemów z parkowaniem.

Ponadto system YMS może pomóc firmom w automatycznym przydzielaniu miejsc parkingowych do przyjeżdżających pojazdów. Gwarantuje to, że każdy pojazd jest zaparkowany w odpowiedniej przestrzeni, co może pomóc w zmniejszeniu zatorów i dalszej poprawie wydajności.

Najważniejsze jest to, że YMS może być cennym narzędziem do zarządzania dostawami do magazynu. Zapewniając wgląd w proces dostawy, YMS może pomóc firmom poprawić dokładność, skrócić czas oczekiwania w dokach, a nawet poprawić zarządzanie parkingiem.

Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Przede wszystkim kalendarz rezerwacji Excel to narzędzie. Możesz go używać w połączeniu z systemem YMS, aby pomóc w planowaniu i zarządzaniu dostawami. Kalendarz może służyć do śledzenia nadchodzących dostaw, a także planowania i potwierdzania rezerwacji. Ponadto kalendarz może być również wykorzystany do śledzenia aktywności placu i parkingu, co może być pomocne w przygotowaniu do dostaw.

Korzystając z YMS i kalendarza rezerwacji Excel, dostawy mogą być planowane i zarządzane bardziej efektywnie, dzięki czemu proces jest mniej stresujący i bardziej wydajny.

DEMO Kalendarz rezerwacji nie tylko Excel

Yard management
Program DEMO

Yard management

Jesteś odpowiedzialny za załadunki i rozładunki podstawiających się samochodów? Podobnie jak wiele dużych firm produkcyjnych i dystrybucyjnych zmagasz się z utrudnieniami w zakresie sprawnej obsługi dostaw? Okna czasowe (YMS – Yard Management System) umożliwiają wyrównanie obciążenia magazynu oraz zlikwidowanie kolejek samochodów przed magazynem.

Studio Awizacje
Program DEMO

Studio Awizacje

Oprogramowanie Awizacje VSS.net to profesjonalne i dopracowane narzędzie do zarządzania awizacjami. Sprawia, że wydajność magazynu jest na najwyższym poziomie. Planowanie okien czasowych nigdy nie było tak łatwe, jak dzięki oprogramowaniu od SoftwareStudio. Jest ono dostępne przez Internet. Gwarantuje to wygodną obsługę systemu z każdej lokalizacji. Dlatego SoftwareStudio stworzyło system awizacyjny, który bezpiecznie przechowuje dane, a zarazem został zaprojektowany z wykorzystanych najnowocześniejszych i stabilnych technologii.

Zarządzanie dokami w magazynie
Program DEMO

Zarządzanie dokami w magazynie

Dostawy magazynowe stanowią wyjątkowe wyzwanie dla zarządców placów i parkingów. Właściwe planowanie i wykonanie może zapewnić sprawny i wydajny proces, jednocześnie minimalizując ryzyko wypadków i zatorów.

System VSS
Program DEMO

System VSS

W świecie, gdzie logistyka odgrywa kluczową rolę w każdej branży, niezbędne jest wykorzystanie narzędzi, które mogą uczynić ten proces bardziej wydajnym i efektywnym. Wprowadzenie systemu YMS (Yard Management System), takiego jak system VSS.net oferowany przez „Studio VSS.net” i „SoftwareStudio”, jest rewolucyjnym krokiem w kierunku nowoczesnego zarządzania.

Aplikacja awizacyjna
Program DEMO

Aplikacja awizacyjna

Aplikacja awizacyjna może być zintegrowana z systemem monitorowania aut. Wykorzystujemy tutaj nawigację samochodów. Pojazd monitorowany jest przez każdego przewoźnika. Dane o bieżącej lokalizacji mogą być okresowo np. co 15 minut przekazywane do platformowy awizacyjnej. Jeżeli położenie auta uniemożliwia dotarcie na zaplanowany czas, wówczas system może automatycznie powiadamiać o tym fakcie wszystkie zainteresowane strony. Awizacja w transporcie zoptymalizuje rzeczywisty czas załadunków i rozładunków towarów. Stanowi ona kluczowy czynnik zarówno dla przewoźnika, jak i pracowników działu logistyki i magazynu. Użytkowanie systemu przeznaczonego do awizacji w transporcie pozwala przenieść część pracy związanej z awizowaniem na przewoźników. Ponadto usprawnia harmonogramowanie wizyt i ruchu na terenie zakładu.

Platforma zarządzania oknami czasowymi
Program DEMO

Platforma zarządzania oknami czasowymi

Platforma zarządzania oknami czasowymi to narzędzie oprogramowania zaprojektowane w celu pomocy przedsiębiorstwom w zarządzaniu i optymalizacji harmonogramów przywozu i wywozu. Umożliwia menedżerom magazynów przydzielenie konkretnych okien czasowych na załadunek i rozładunek przesyłek, zarządzanie zasobami, takimi jak stanowiska załadunkowe i personel, oraz monitorowanie statusu przesyłek w czasie rzeczywistym.