Przedstawiony na ekranie interfejs stanowi część systemu magazynowego klasy WMS, który umożliwia kompleksowe zarządzanie przyjęciami towarów do magazynu. Użytkownik korzysta z tej sekcji w celu rejestrowania nowych dostaw, kontrolowania dokumentów przyjęcia wewnętrznego (PW) oraz monitorowania stanu pozycji znajdujących się w buforze i tych już zatwierdzonych.
Taki moduł jest niezbędny w codziennej pracy magazyniera, kierownika magazynu lub pracownika działu logistyki, ponieważ pozwala na pełną kontrolę przepływu towarów od momentu przyjęcia aż do jego ewidencji w systemie.
Po lewej stronie widoczne jest menu główne aplikacji, które obejmuje sekcje takie jak „Nowy”, „CMMS”, „Narzędziownia” oraz „Magazyn”. Właśnie w tej ostatniej sekcji użytkownik może wybrać podmoduł „Przyjęcia do magazynu”, który został aktualnie zaznaczony. Po jego otwarciu w centralnej części ekranu pojawia się panel o nazwie „Dokumenty przyjęcia PW”, zawierający cztery interaktywne pozycje. Pierwsza z nich, „Nowy dokument PW”, pozwala utworzyć nowy dokument przyjęcia, wprowadzając dane dotyczące towaru, dostawcy, daty oraz innych niezbędnych informacji. Druga opcja, „Dokumenty PW”, umożliwia przeglądanie wszystkich wcześniej zapisanych lub zatwierdzonych dokumentów wraz z możliwością ich edycji lub wyszukiwania.
Kolejne dwie pozycje, czyli „Zestawienie pozycji bufor” oraz „Zestawienie pozycji zatwierdzonych”, służą do kontroli przepływu pozycji towarowych. Bufor oznacza dane tymczasowe, które oczekują na zatwierdzenie, natomiast sekcja pozycji zatwierdzonych pozwala na analizę przyjęć już wprowadzonych do ewidencji. Widok przedstawiony na ekranie znajduje się w stanie początkowym – nie są jeszcze widoczne żadne dane tabelaryczne ani formularze wprowadzania. Użytkownik dopiero wybiera interesującą go funkcję, co wskazuje na przygotowanie interfejsu do rozpoczęcia operacji. W górnej części ekranu dostępny jest pasek narzędzi z ikoną powiadomień oraz informacją o zalogowanym użytkowniku. Na dole interfejsu znajduje się oznaczenie wersji systemu, typu licencji oraz informacji o firmie i komórce magazynowej.
Przepływ użytkownika w tej sekcji jest intuicyjny i logiczny. Po zalogowaniu do systemu i przejściu do modułu „Magazyn”, użytkownik wybiera sekcję „Przyjęcia do magazynu”, aby rozpocząć proces wprowadzania towaru. Następnie, klikając „Nowy dokument PW”, przechodzi do formularza, w którym może wprowadzić szczegółowe dane przyjęcia. Po zapisaniu dokumentu ma możliwość sprawdzenia jego poprawności w sekcji „Dokumenty PW” lub przeanalizowania jego pozycji w zestawieniach bufora bądź zatwierdzonych. Taki układ funkcjonalny zapewnia płynność pracy i umożliwia precyzyjne śledzenie każdego etapu przyjęcia towaru do magazynu, minimalizując ryzyko błędów operacyjnych.






